Filtracja mgły olejowej Filtracja cieczy przemysłowych Filtracja magnetyczna

Separatory talerzowe-filtracja i regeneracja mediów procesowych

Praktyczne zastosowanie fizyki dla zapewnienia prawidłowego działania i ochrony środowiska: separatory talerzowe-sposób odmładzania mediów procesowych.

Bez względu na to czy urządzenie stosowane jest w wersji mobilnej, czy też jako system stacjonarny: separatory talerzowe firmy MKR oczyszczają chłodziwa, oleje chłodząco-smarujące oraz media myjące w trybie cyrkulacji bez przerywania produkcji.

Płyn procesowy zostaje wypompowany ze zbiornika maszyny i następnie przetłoczony przez wirówkę. Oczyszczona z cząstek stałych i olejów obcego pochodzenia ciecz zostaje zawrócona do maszyny produkcyjnej. W ten sposób media zachowują dłużej swoją przydatność-bez utraty jakości, co potwierdzają również producenci mediów procesowych. Oznacza to mniejsze koszty zużycia i utylizacji.

Kolejnym plusem jest możliwość doboru typu separatora w zależności od charakterystyki zanieczyszczeń. W zależności od typu wyposażenia MKR możemy zastosować separatory do oddzielania osadów, olejów lub do obydwu aplikacji. Pozwalają one na uzyskanie przepustowości od 300 do 3000 litrów na godzinę. Oprócz olejów obcego pochodzenia oddzielane są najmniejsze cząstki większe niż 2µm. Co jest równie praktyczne separatory pracują wyłącznie w oparciu o prawa fizyki tj. działania siły odśrodkowej i siły ciężkości. W związku z tym nie potrzebują one żadnych pomocniczych materiałów filtrujących.

Obszary zastosowań:

  • Przetwarzanie: chłodziw, olejów chłodząco-smarujących, olejów hydraulicznych, kąpieli odtłuszczających, kąpieli myjących, kąpieli obróbki wstępnej

Właściwości:

  • obsługa przyjazna dla użytkownika
  • czyszczenie bez przestojów maszyny
  • dokładne oddzielanie olejów obcego pochodzenia
  • dokładne oczyszczanie >2µm
  • bez filtrujących materiałów pomocniczych

Trójfazowy separator talerzowy: Zapewnia pełne i dokładne oddzielanie olejów obcego pochodzenia oraz materiałów stałych. Dodatkowo możliwe jest oddzielenie wody z obiegu oleju hydraulicznego. W tym przypadku MKR oferuje możliwość wyboru między separatorami samooczyszcającymi się z osadu. Olej pochodzenia obcego jest zbierany i oddzielany- bez względu na to, czy olej znajduje się na powierzchni, czy też z powodu turbulencji uległ rozproszeniu w płynie smarująco-chłodzącym.

Chcesz uzyskać więcej informacji?