Filtracja mgły olejowej Filtracja cieczy przemysłowych Filtracja magnetyczna

Wyparki MKR ET

Wyparki ET umożliwiają odzyskiwanie wody procesowej z destylatu. Pozwalają zredukować zużycie energii o wartości rzędu 35W na litr. Mechaniczna kompresja pary umożliwia stałą recyrkulację energii zawartej w parze. Ich instalacja i obsługa jest prosta, a nieduży rozmiar umożliwia stawianie tych urządzeń w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Urządzenia te pracują w trybie w pełni zautomatyzowanym. Ich praca jest nadzorowana przez czujniki, które zabezpieczają układ przez przeciążeniem. Zautomatyzowany jest też proces czyszczenia wyparki, który ma miejsce w regularnych odstępach czasu.

Wyparki serii ET charakteryzują się niewielkim zużyciem energii i brakiem konieczności stosowania chemicznych środków antypiennych co zapewnia dedykowany system redukcji piany. Wysoka temperatura parowania (około 100 °C) sprawia, że destylat jest sterylny. Można być używany wielokrotnie w procesie produkcyjnym.

Urządzenia te występują w różnych wersjach różniących się rozmiarem i wydajnością co pozwala dopasować je do konkretnych potrzeb zakładu.